Kraków 5 grudnia 2016 r.

Konkurs ”Let’s read in English”

W dniu 5 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w bibliotece szkolnej została zorganizowana I Edycja Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim Let’s read in English”. W konkursie ostatecznie uczestniczyło 10 uczniów.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, zachowanie limitu czasu (do 3 minut).

Werdykt wydało jury w składzie którego byli również nauczyciele języka angielskiego: Pani Kaja Biegun i Pani Małgorzata Florczyk.

 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni  książkami:

I miejsce zajęła Aleksandra Calik z kl. 2E, II miejsce Natalia Ryś z kl. 3D, III miejsce Agata Siechowska  z kl. 2F.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Zdjęcia (OBEJRZYJCIE TUTAJ) robiła Justyna Łakomy z kl. 3F, mierzeniem czasu zajęła się Aneta Wójcik z kl. 3F

(Czytanie w języku obcym ma to do siebie, że rozwija w nas umiejętność zrozumienia słów z kontekstu. Czytając po angielsku, nie chodzi o to, by zrozumieć wszystkie słowa, by wypisywać je i robić notatki co dwa zdania. Mamy się nauczyć rozumieć ogólny sens tekstu i po prostu mieć kontakt z językiem obcym. Czytanie w oryginale to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, który nie tylko rozwija naszą wyobraźnię, zabija nudę, ale pozwala nam na naturalne przyswajanie słownictwa angielskiego.

Głównym założeniem naszego projektu jest organizowanie kampanii na rzecz przeciwdziałania spadkowi poziomu czytelnictwa, oraz promowanie nawyku czytania w dobie rozwoju techniki komputerowej, telewizji i filmu. Projekt ma też na celu podniesienie motywacji uczniów do nauki języków obcych.

Mamy też nadzieję, że podobnie jak Konkurs Pięknego Czytania w języku polskim stanie się on tradycją w naszej szkole).

Organizatorzy konkursu: Urszula Siwek – Faszyńska, Halina Legutko