KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU
DLA KLAS PIERWSZYCH

Dnia 22. lutego 2013 roku odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas pierwszych. Trzyosobowe zespoły ze wszystkich klas pierwszych odpowiadały na pytania losowane w dwóch turach: w pierwszej po 4, a w drugiej po 2 pytania, które obejmowały wiedzę z zakresu renesansu, podstaw fizyki i astronomii, a przede wszystkim życie i działalność patrona szkoły. Poprawność odpowiedzi oceniało jury w składzie: pan dyrektor Wojciech Polański, pani Kaja Biegun i pani Agnieszka Kurzeja-Sokół.

Zespoły wykazały się dużą wiedzą. Niektórym sprzyjało szczęście i losowali łatwe pytania. Cóż, jak w konkursie - szczęście to duży procent wygranej. Zmaganiom towarzyszyły spore emocje. Wyniki po drugiej turze nie wymagały dogrywki - klasa, która zajęła pierwsze miejsce, odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania w obu częściach konkursu!

A oto zwycięskie zespoły:

I miejsce – klasa 1c: Anna Siepracka, Justyna Wojanek, Patryk Zając

II miejsce – klasa 1d: Patrycja Plewko, Michał Skotniczny, Jakub Szot

III miejsce – klas 1h: Magdalena Wróbel, Kamil Mróz, Szymon Szydłowski

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!