Aktualności

Zamknięci w grobie za życia... Odsłonięcie tablicy pamięci więźniów  komunistycznego aparatu represji – Kraków, 26 lutego 2021 - Aktualności -  Instytut Pamięci Narodowej - Kraków

 

W dniu 26 lutego na na budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1, miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej więźniów komunistycznego aparatu represji. Modlitwę za ofiary komunistycznych represji zmówił o. Jerzy Pająk. Głos zabrali dyrektor ZSE nr 1 Anna Gawinek-Pisarczyk i dyrektor krakowskiego IPN dr hab. Filip Musiał. Wśród składających kwiaty byli m.in. małopolska kurator Barbara Nowak i sekretarz miasta Krakowa Antoni Fryczek.

Więcej o wydarzeniu: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/139087,Przy-Kapucynskiej-w-Krakowie-odslonieto-tablice-pamieci-wiezniow-bezpieki.html

 

9 LUTEGO 2021 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W 2021 roku DBI  obchodzimy  9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Działajmy razem!”


Przypominamy, każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.