Aktualności

SPRAWOZDANIE Z WIZYTY ZAWODOZNAWCZEJ  NA  MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE ITB W BERLINIE W NIEMCZECH W 2015 R

W RAMACH PROJEKTU PN. MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

W dniach 6-7 marca 2015 r. grupa 30 uczniów ZSE nr 1 przy ul. Kapucyńskiej 2 w Krakowie w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej wybrała się w ramach realizacji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce na dwudniowy staż zawodoznawczy do Berlina połączony  z udziałem w Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB .

Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Dorota Krupa i Pani Dorota Świdrak

Program wyjazdu był niewątpliwie wartościowy pod względem merytorycznym.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w roli pilotów wycieczek prowadząc komentarz trasy w autokarze oraz opis atrakcji miasta w czasie spaceru. Mogli oni także porównać swój styl przedstawiania atrakcji turystycznych z warsztatem pracy doświadczonego pilota wycieczek

W pierwszym dniu poza takimi atrakcjami turystycznymi jak Brama Brandenburska- symbol zjednoczonego Berlina, Wieża Telewizyjna, Mur Berliński, Alexander Platz  Reichstag - siedziba Parlamentu, z którego charakterystycznej, przeszklonej kopuły można podziwiać panoramę stolicy Niemiec po przejściu Aleją Unter den Linden uczestnicy wycieczki udali się na zasłużony odpoczynek

Dzień drugi należał do Targów Turystycznych, podczas tegorocznej edycji krajem wiodącym była Mongolia.

Berlińskie Targi Turystyczne są jedną z największych, najpoważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie imprez tego rodzaju. Swoje stoiska organizują tu touroperatorzy, regiony turystyczne, przewoźnicy, hotele, linie lotnicze oraz krajowe organizacje propagujące turystykę z wielu państw całego świata. Targi są niezwykle kolorowe, egzotyczne, pawilony rozbrzmiewają muzyką, wiele stoisk kusi regionalnymi potrawami, na dziesiątkach scen odbywają się pokazy ludowych tańców. Można tu podpatrzeć pomysły zawodowych organizatorów turystyki, zauważyć najnowsze trendy i ciekawostki w branży.

Uczestnikom pozostały tysiące zdjęć, materiały zdobyte podczas targów, wspomnienia, których nikt im nie zabierze i cenne informacje na przyszłość, kiedy wkroczą na ścieżkę kariery zawodowej i jako pracownicy biur podróży będą nawiązywać kontakty handlowe oraz organizować imprezy wypoczynkowe.

ZDJĘCIA Z WYJAZDU

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W roku 2015 DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Tak jak w zeszłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas obchodów DBI  podkreśla się, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W szkole w dniu 9 lutego na lekcji 8 (godzina 13.40-14.25) w sali 23  przeprowadzony zostanie kurs e-learningowy pt.: „W Sieci” dla uczniów klas pierwszych.

Zapisy na kurs - p. Anna Kałwa.  Serdecznie zapraszam!

 

Informacje o DBI znajdują się na stronach :

www.dbi.pl

www.saferinternet.pl/pl/raporty-i-badania

www.saferinternet.pl/pl/projekty-edukacyjne

 

Procedura udzielania informacji publicznej w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie - TUTAJ

 

Projekt wymiany uczniów

W bieżącym roku szkolnym szkoła rozpoczęła współpracę z IIS Fermi-Galilei, Ciriè (Turin) – włoską szkołą o profilu ekonomicznym.

Koordynatorami projektu są: mgr J. Czaplak, mgr M. Florczyk i mgr G. Polańska.

Głównym celem projektu jest wymiana uczniów klas ekonomicznych, poznanie kultury i zwyczajów krajów partnerskich, stworzenie wspólnych projektów dydaktycznych.

WIĘCEJ

 

We wtorek 13 stycznia od godziny 14:10 rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne dla osób, które złożyły podania na wyjazd na Cypr z projektu Erasmus+

 
Więcej artykułów…