Aktualności

Mecz Matematyczny
Finał
2014/2015

 

Tradycją naszej szkoły stały się Mecze Matematyczne na poziomie klas pierwszych i drugich.

W tym roku mecze rozgrywane były pod hasłem: „Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki” (Immanuel Kant)

Celem imprezy jest kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży, umiejętność współpracy w zespole, wymiana doświadczenia.

Do finału, który odbył się 22 kwietnia 2015 roku zakwalifikowały się następujące klasy: Ia, Ic, IIa oraz IIc.

Zadaniem zawodników było w ciągu 1 godziny przygotowanie, a następnie w obecności „kibiców” rozwiązanie dwóch zadań na klasę, zadając je sobie na przemian.

W skład jury wchodzili: Pani Dyrektor Anna Gawinek - Pisarczyk  przewodnicząca, Irena Przybilla – Nowak, Edyta Śnieżek i Agnieszka Kurzeja - Sokół. Komisja na bieżąco oceniała zadania i przyznawała punkty oraz uzasadniała swoje decyzje. Pani Kinga Wilkoszewska – Wróbel przedstawiała prawidłowe rozwiązania na tablicy, aby młodzież nie miała wątpliwości co do prawidłowego rozwiązania.

Po części zadaniowej drużyny przygotowały krótkie prezentacje.
Klasa 1a – Procent, punkt procentowy, klasa 1c – przekształcenia geometryczne, klasa 2a – ciąg Fibinacciego, a klasa 2c – Euklides.

Drużyny wykazały się  dojrzałością i taktyką. Emocji i kalkulacji było bardzo dużo.

Zwycięzcami na poziomie klas pierwszych została klasa I a, a na poziomie klas drugich klasa II a.

Każdy z uczestników na zakończenie meczu otrzymał nagrodę i dyplom pamiątkowy.

Zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze większe zainteresowanie klas i jeszcze więcej emocji.

 

Edyta Śnieżek

 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Powoli czujesz, że coś się kończy.

Jakiś etap w życiu dobiega końca.

Tak bardzo wyczekiwany .

Tak bardzo tajemniczy.

 

Nikt już nie pokaże w którą stronę powinieneś pójść.

Czy to ma być wschód, zachód a może północ a następnie południe.

 

Nikt już za Ciebie nie odrobi zadania.

Nikt już nie powie sapere aude!

 

Ale Ty dobrze wiesz, że to nie jest prawdą.

Ten wspaniały czas wolności i dorosłości..nadszedł.

Miałeś się z niego cieszyć i krzyczeć carpe diem!

 

Tymczasem Ty smutny, siedzisz i myślisz

nad beztroskim życiem, które minęło i nie wróci.

Rozmyślając nad odpowiedzialnością, które przyniosło

Nowe życie.

soonrisa

 

24 kwietnia 2015 odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów.

Na uroczystość przybyła pani dyrektor Anna Gawinek- Pisarczyk, przedstawicielka Rady Rodziców p. Halina Pietruszewska, wychowawcy klas maturalnych: p. Ewa Sacha, p. Justyna Przecherska, p. Grażyna Polańska, p. Małgorzata Bieżanowska, p. Agata Kosowicz, p. Beata Stec, p. Agata Janiszewska, tegoroczni absolwenci  Technikum Ekonomiczno- Hotelarskiego.

Najpierw p. dyrektor zwróciła się do maturzystów podsumowując ich ważny życiowo czas spędzony w szkole jak również mówiąc o trudach dorosłości. Pani dyrektor porównała przyjemność uprawiania sportu z przyjemnością uczenia się- droga na szczyt, choć wymaga trudu , dostarcza wielu emocji a osiągnięcie szczytu jest powodem do dumy i satysfakcji. Stwierdziła, że dorosłość to odpowiedzialność za własne postępowanie, to też umiejętność dokonania  wyboru, w którą stronę chce się w życiu iść. Dorosłość to ciągła walka, labirynt pełen zakrętów, nieuzasadniona gonitwa, ciągłe rozwiązywanie problemów, podnoszenie się z upadków, to pragnienie dobrej pracy, założenia rodziny. Pani dyrektor wyraziła nadzieję aby maturzyści umieli mądrze wykorzystać niezliczone możliwości  dorosłego życia.

Życzyła im aby Bóg ich prowadził i dawał siłę w tej wędrówce przez dorosłe życie.

 

Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa uczniom którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce a dyplomy uczniom biorącym udział w  olimpiadach, konkursach, turniejach zajmując  zaszczytne miejsca  oraz wyróżniającym się frekwencją, zachowaniem, reprezentującym szkołę w poczcie sztandarowy, pracującym na rzecz szkoły i klasy, superuczniowi.

 

Drodzy maturzyści ,

Wszyscy Wam życzymy lekkiego pióra, przytomności umysłu, wiary we własne siły i aby pytania okazały się skrojone na Waszą miarę.

ZDJĘCIA

 

Dzień Języków Obcych

W dniu 21 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, w ramach którego odbyło się szereg imprez.

Rozpoczęliśmy konkursem skeczy, które przygotowane zostały przez klasy 1f, 1b i 2f. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: p. dyr. Anna Gawinek- Pisarczyk, p. Lila Habrat oraz p. Małgorzata Florczyk. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 1f ze skeczem pt. „The Passport Office”, drugie miejsce przypadło reprezentantom klasy 2f za „Hotel Splendido” a trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy 1b przedstawiając skecz „On the Train”.

RELACJA

Tradycyjnie odbył się też VII Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, którego hasło brzmiało „Co ci w duszy gra”. W boju na siłę głosu, interpretację, muzykalność, zaangażowanie i dobór strojów zmierzyli się uczniowie klas 1a, 1c, 2c, 2d, 2f, 4d+1g.

Wykonawców oceniało jury w składzie: p. dyr Anna Gawinek - Pisarczyk, p. Kaja Biegun, p. Iwona Cienkosz, p. Małgorzata Rachwalik, p. Małgorzata Zych oraz uczennice klasy 1f – Sylwia Seweryn i Paulina Biedrzycka.

Konkurs rozpoczęła klasa 1a, która niemal w pełnym składzie w brawurowy sposób wykonała piosenkę „We're All In This Together” z filmu High School Musical. Po nich wystąpili uczniowie z klasy 1c śpiewając piosenkę francuską „Aux Champs Elysees”. Następnie utwór  Hozier  pt. „Take Me To Church” wykonał zespół składający się z uczniów klasy 4d i 1g. Później scena należała do klasy 2d, która zaśpiewała utwór francuskiej artystki Zaz „Je veux”; z kolei niemiecką piosenkę Neny „99 Luftballons” zaprezentowała klasa 2f  a po niej usłyszeliśmy kolejny utwór w języku francuskim w wykonaniu klasy 2c – „C'est la mort” duetu Stereo Total. Konkurs zakończył się indywidualnymi występami Joanny Filipowskiej z klasy 2d z piosenką Joan Osborne „One of Us” i Adrianny Dijuk z klasy 2f  z piosenką z repertuaru Arethy Franklin „A Natural Woman”.

Wszyscy w napięciu oczekiwali na werdykt jury. Pierwsze miejsce wyśpiewali reprezentanci klasy 4d i 1g, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1a, a trzecie miejsce zajęła klasa 2c. Jury przyznało również dwa wyróżnienia – Jakubowi Dudzie z klasy 1g oraz zespołowi z klasy 2d za niepowtarzalne występy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji: https://www.youtube.com/watch?v=WygE2oc236Q

W ramach Dnia Języków Obcych można też było obejrzeć prezentacje finalistów z postępowania certyfikacyjnego z języka angielskiego w zawodzie technik ekonomista dla uczniów klas III i IV.

Odbył się również Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Francji, Rosji oraz Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych. W konkursie rywalizowały drużyny składające się z naszych Gości -  przedstawicieli Zespołu Szkół Energetycznych oraz uczniów naszej szkoły.

ZDJĘCIA

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo

Nauczyciele języków obcych

 

SUKCES W XXI SAMORZĄDOWYM
KONKURSIE NASTOLATKÓW
„8 WSPANIAŁYCH”

Ola Kwinta

Laureatką tegorocznej krakowskiej edycji XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” została Aleksandra Kwinta, nasza uczennica z kl. 2d Technikum Ekonomiczno - Hotelarskiego nr 4.

Od klasy pierwszej Ola bierze systematycznie i aktywnie udział w pracach wolontariatu szkolnego – Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego. Jest również wolontariuszką w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nowaczyńskiego w Krakowie. Bardzo angażuje się w bieżącą pomoc na rzecz podopiecznych, poprzez odwiedzanie osób niepełnosprawnych. Pomaga przy organizacji spotkań okolicznościowych, imprez, ale też pomaga w codziennych czynnościach domowych i towarzyszy pensjonariuszom w spacerach.

Ze względu na swoją wyjątkowość, skromność i ogromne serce Ola Kwinta w pełni zasłużyła, aby znaleźć się wśród 8 wspaniałych.

Ze wspaniałej krakowskiej ósemki właśnie Ola została wybrana i będzie  reprezentować okręg krakowski w konkursie na szczeblu centralnym. Trzymajmy za Olę kciuki, aby znalazła się również w najlepszej ósemce.

LINK DO STRONY UMK

Dyplom Oli Kwinty

 

Polska Regionalnie

ZDJĘCIA

 
Więcej artykułów…